"Historia szpitala specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu" Jarosława Leszczełowskiego (2022)

W 2022 roku na lokalnym rynku wydawniczym pojawiło się kilka bardzo interesujących publikacji poświęconych historii regionu. Jedną z nich jest licząca 200 stron "Historia szpitala specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu" pióra Jarosława Leszczełowskiego. 

 


 

O książce we wstępie pisze Ewa Giza, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego MNSWiA:

"Mam wielką przyjemność przekazać w Państwa ręce wyjątkową publikację o Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu, obejmującą okres od jego powstania w 1906 r. do dnia dzisiejszego. Znajdziemy w niej nie tylko jakże interesującą historię lecznicy, lecz przede wszystkim opis ludzkich losów, niekiedy bardzo trudnych i skomplikowanych. Dzięki tym ludziom, ich poświęceniu i zaangażowaniu możemy dziś kontynuować zaczęte przez nich dzieło. Publikacja jest niezwykła, pełna rzetelnej wiedzy historycznej oraz pięknych fotografii wykonanych w różnych porach roku.

Miejsce, w którym położony jest szpital, w lesie, nad urokliwym jeziorem Kańsko jest wyjątkowe, podobnie jak sam szpital... z duszą. Mówią o tym pacjenci przekonani, że do zdrowia dochodzi się tu szybciej i radośniej.

Profil SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA to Rehabilitacja Ogólnoustrojowa, Rehabilitacja Ogólnoustrojowa Dzienna, Rehabilitacja Kardiologiczna z telerehabilitacją kardiologiczną hybrydową i Rehabilitacja Pocovidowa, Dział Usprawniania Leczniczego oraz pion lecznictwa psychiatrycznego Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Złocieńcu oraz Ośrodek I Stopnia Referencyjności Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Drawsku Pomorskim i Centrum Zdrowia Psychicznego.

Centrum Zdrowia Psychicznego na powiaty drawski, łobeski, świdwiński, obejmujące opiekę psychiatryczną 124 tys. mieszkańców (osoby dorosłe), w skład którego wchodzą Poradnia Zdrowia Psychicznego, Oddział Dzienny Psychiatryczny, Zespoły Leczenia Środowiskowego oraz Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne.

W szpitalu pracują wspaniali ludzie, oddani swej profesji i pacjentom. Fachowa kadra lekarska, pielęgniarska, rehabilitacyjna, psychologiczna, pomocnicza i administracyjna tworzy wyjątkową atmosferę, dzięki której pacjenci przybywający z całego kraju czują się u nas bardzo dobrze i chętnie do nas wracają.

Bardzo dziękuję Panu Jarosławowi Leszczełowskiemu za wiele godzin spędzonych w archiwach i przedstawienie rzetelnej wiedzy historycznej dotyczącej dziejów szpitala, Panu Maciejowi Leszczełowskiemu za piękne zdjęcia, Panu Krzysztofowi Jachowi za zebranie wielu fascynujących informacji, dokumentów i zdjęć oraz wszystkim osobom, które podzieliły się z autorem swoimi wspomnieniami i unikatowymi fotografiami. Wszystkie te materiały stanowią żywą historię i istotnie wzbogaciły wartość merytoryczną książki."

Komentarze

Popularne posty

Popularne artykuły